Quiero Salsa Szczecin

Top 8 Salsowych Wydarzeń w 2018 roku

Ależ gładko weszliśmy w 2018 rok! Mamy już styczeń, więc najwyższa już pora na nasze standardowe zestawienie 8 najciekawszych wydarzeń tanecznych z perspektywy szczecińskich salseros. Na liście nie mogło oczywiście zabraknąć pierwszej edycji Quiero Fest, warszawskiego El Sol czy gdańskiego Summer Jam!

Valentine Dance Festival

Kiedy: od 15 do 19 lutego
Gdzie: Berlin
Dojazd: 2 godziny pociągiem ze Szczecina
Tańce: zarówno Salsa jak i Sensual
Poziom: dla wszystkich!
Przykładowe ceny: Full Pass 665 PLN, Mambo lub Bachata Pass 500 PLN, Party Pass 290 PLN

Bardzo ciekawy festiwal, przede wszystkim dla miłośników salsy. Gwiazdy światowego poziomu, ciekawa oferta dla imprezowych zwierzaków: specjalny, dedykowany parkiet „social”, otwarty niemal przez cały czas trwania wydarzenia. Uwaga, delikatny akcent szczeciński ;) Otóż wszyscy odwiedzający berlińskie wydarzenie będą mogli zobaczyć na miejscu… Gochę ;) Szczegóły zostawiamy dla siebie!

Salsa Spring Break

Kiedy: od 9 do 11 marca
Gdzie: Warszawa
Dojazd: 6 godzin pociągiem ze Szczecina
Tańce: tylko Salsa
Poziom: tylko dla zaawansowanych
Przykładowe ceny: Full Pass 390 PLN dla dziewczyn lub 340 PLN dla facetów, Party Pass 90 PLN

Kameralne wydarzenie w stolicy naszego kraju. Zdecydowanym plusem SSB jest ograniczona liczba karnetów, w tym roku jest to tylko 100 wejściówek. Co prawda program przewiduje zdumiewająco małą liczbę regularnych warsztatów, za to istnieje również możliwość wzięcia udziału w dedykowanych bootcampach. Wydarzenie kierowane do tańczących dobrze przede wszystkim na dwa i osób raczej zaawansowanych :D Raczej więc dla hardkorów.

Prague Salsa Marathon

Kiedy: od 16 do 21 maja
Gdzie: Praga
Dojazd: 5 godzin jazdy samochodem ze Szczecina
Tańce: tylko Salsa
Poziom: nieistotny :)
Zeszłoroczna cena*: 450 PLN

* za pakiet od piątku do niedzieli

Nie jest to typowy festiwal salsowy. Dlaczego? Ponieważ obejmuje on tylko i wyłącznie… imprezy :O Ilość warsztatów? Zero! Pięć dni intensywnej, ciągłej imprezy salsowej z najlepszymi DJ’ami na świecie. Za konsoletą pojawi się między innymi znany już w Szczecinie znakomity DJ Piotr

Quiero Fest

Kiedy: od 12 do 13 maja
Gdzie: Szczecin
Dojazd: nie trzeba nigdzie dojeżdżać! :)
Tańce: Salsa oraz Bachata
Poziom: dla wszystkich!
Przykładowe ceny: Full Pass od 130 PLN, Salsa Pass już od 95 PLN, Bachata Pass od 55 PLN

Gorące wydarzenie z okazji 15 urodzin naszej szkoły! :) Osiem godzin warsztatów z Sarą Balzat oraz Reglą Marią, dwie gorące imprezy, animacje, pokazy i wiele więcej :) Tego po prostu nie wolno Wam kochani przegapić!

Weź udział w Quiero Fest!

Croatian Summer Salsa Festival

Kiedy: od 25 czerwca do 2 lipca
Gdzie: Rovinj, Chorwacja
Dojazd: 13 godzin samochodem ze Szczecina
Tańce: zarówno Salsa jak i Sensual
Poziom: dla wszystkich!
Przykładowe ceny: Full Pass 650 PLN, Party Pass 525 PLN

Świetna propozycja dla fanów letniego słońca i gorących imprez :D Dużo tańca przeplatanego relaksem w basenach. Zdecydowanym plusem tego wydarzenia jest fakt, że w ciągu jednego tygodnia salsą żyje całe Rovinj, zaś klimat tańca da się poczuć w każdym zakątku tego pięknego, chorwackiego miasta.

SoSalsa Summer Jam

Kiedy: od 14 do 16 lipca
Gdzie: Gdańsk
Dojazd: 5 godzin pociągiem ze Szczecina
Tańce: w tym roku zarówno Salsa jak i Bachata
Poziom: dla tańczących od minimum roku
Zakres cen: Salsa i Bachata Pass od 180 PLN, Full Pass od 270 PLN

Kolejne genialne, kameralne wydarzenie, tym razem w Gdańsku. Genialne warsztaty poprowadzą między innymi Tania Canarsa (tak, TA Tania) oraz Charlie Garcia (tak, TEN Charlie). Do tego cała śmietanka krajowych instruktorów. Fantastyczne imprezy w pięknych, industrialnych, postoczniowych wnętrzach So!Salsa, na których zagra między innymi… Marek, natomiast Agnieszka, piękniejsza połowa duetu Gan Gan y Gan Gon jeszcze się namyśla :P

Do tego organizujemy wspólny wyjazd do Gdańska! Warto połączyć zatem festiwal z niezapomnianym relaksem ;) Uwierz nam, będzie to naprawdę niezapomniane wydarzenie!

Pojedź z nami na SoSalsa Summer Jam

Berlin Salsacongress

Kiedy: od 5 do 7 października
Gdzie: Berlin
Dojazd: 2 godziny pociągiem ze Szczecina
Tańce: zarówno Salsa jak i Sensual
Poziom: dla wszystkich!
Przykładowa cena: 540 PLN za trzydniowy karnet „Take It All”

Na koniec czas na dwa wielkie wydarzenia. Zacznijmy od festiwalu odbywającego się kolejny rok z rzędu w… berlińskim Tempodromie! Cała taneczna śmietanka, pokazy światowych gwiazd, międzynarodowa publiczność.

El Sol Warsaw Salsa Festival

Kiedy: od 8 do 11 listopada
Gdzie: Warszawa
Dojazd: 6 godzin pociągiem ze Szczecina
Tańce: zarówno Salsa jak i Sensual
Poziom: dla wszystkich!
Przykładowe ceny: VIP Pass 450 PLN, Salsa Pass od 360 PLN, Party Pass 270 PLN

Na koniec zdecydowanie największe wydarzenie w tej części Europy i jedno z największych wydarzeń salsowych na całym świecie. Gigantyczny festiwal oraz wszystko co, co może odbyć się w ramach tak dużych imprez: warsztaty, imprezy, bootcampy, pokazy, wykłady, wydarzenia towarzyszące.

Pojedź z nami na Warsaw Salsa Festival

I jak? Wybieracie się na któreś z powyższych wydarzeń? Dajcie nam znać w komentarzach gdzie zobaczymy się w 2018 :) Coś czujemy, że będzie to niezapomniany rok!

Małgorzata Ligocki, tel: +48 694 911 006, email: mt@quierosalsa.pl

Kochani, artykuł pisaliśmy w styczniu 2018 roku i wszystkie dane, w szczególności dotyczące cen, były aktualne właśnie wtedy. Nie mamy zatem wpływu na dalsze aktualizacje danych, ale jeśli coś będziemy wiedzieć, to postaramy się wszystko zaaktualizować.