Tańczą znajomi z pracy, studiów, tańczy rodzina. Mamy wrażenie, że to już prawdziwa epidemia. Mało osób zdaje sobie sprawę z istnienia ciemnej strony tańca, którą ogromne koncerny taneczne z sobie tylko znanych powodów próbują przed nami ukryć. Specjalnie dla Was ujawniamy niewygodne fakty i pod Waszą ocenę poddajemy wyniki naszego śledztwa. Zrobicie z nimi co tylko uważacie za stosowne…

 

Zdjęcie: La Playa

1. Poznasz nowych ludzi

To jeden z największych minusów chodzenia na zajęcia taneczne: musisz dość często obcować z innymi ludźmi. Nie dość, że trzeba na nich patrzeć, to jeszcze będą chcieli trzymać się za ręce w tańcu.

Ba, żeby było tego mało, to jeszcze niektórzy będą się odzywali, a wtedy przecież wypada nawiązać krótką chociaż rozmowę. Paskudna sprawa :/ Jak żyć?

 

2. Nauczysz się czegoś nowego

Zamiast tkwić w przyjemnej, szarej rzeczywistości z dobrze już znanymi umiejętnościami i wyrobionymi przyzwyczajeniami, to zaczniesz się nie daj Boże rozwijać i uczyć nowych rzeczy. Na co to komu?

 

3. Czeka Cię dużo śmiechu i zabawy

Amerykańscy naukowcy dowiedli, że częsty śmiech może być szkodliwy dla zdrowia. Niestety, uczestnicy kursu są permanentnie narażeni na przebywanie w wesołej atmosferze, powodującej regularny śmiech i dobrą zabawę. Lepiej miej się na baczności.

 

Zdjęcie: La Playa

4. Będziesz wychodzić z domu wieczorami

Taniec jest uzależniający, a jak wiadomo uzależniają tylko złe rzeczy. Jednym z częstych objawów uzależnienia tanecznego jest regularne wychodzenie z domu wieczorem na tańce. Spowoduje to, że spędzisz dużo mniej czasu samotnie, zatem pomyśl dwa razy zanim zaczniesz.

Naukowcy dowiedli, że śmiech może być szkodliwy dla zdrowia.

 

5. Przestaniesz siedzieć

Niestety, w trakcie tańca nie można siedzieć. Ba, nie tylko trzeba stać, ale też trzeba się ruszać. A jak doskonale wiadomo, ruch to wysiłek a wysiłek to zmęczenie. Po co Ci to?

 

6. Zaczniesz słuchać więcej muzyki

Z niewiadomych przyczyn muzyka jest nieodłącznym elementem tańca. To powoduje, że uczestnicy zajęć oraz imprez tanecznych są narażeni na oddziaływanie fal dźwiękowych, które są przecież szkodliwe dla słuchu. Jeśli więc z jakiegoś absurdalnego powodu chcesz mimo wszystko spróbować tańca – zalecamy chociaż tańczenie w ciszy.

 

Zdjęcie: Croatian Summer Salsa

7. Czeka Cię taneczna turystyka

Uzależnieni od tańca regularnie skarżą się na tańczenie podczas urlopów lub wręcz bezpardonowe jeżdżenie na wakacje specjalnie w celu odbycia stosunków tanecznych. Tancerze więc zamiast jeździć na wczasy do Ciechocinka wybierają często bezczelne tańczenie na greckich plażach, w chorwackich kurortach czy (na miłość boską) na rynkach miejskich.

Zgodnie nie pochwalamy rzeczonych praktyk.

 

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię do pozostania w domu. Jeśli jednak z jakiegoś niezrozumiałego dla nas powodu zamierzasz mimo wszystko spróbować tańca, to sugerujemy przejście do zakładki zajęcia.

 

To pisaliśmy my

Gan Gan y Gan Gon
czyli Agnieszka Soboń
i Marek Streich