II Międzynarodowy Festiwal Salsy jest wspólnym projektem zespołu Salsa Libre oraz grupy pasjonatów salsy, tańca i kultury latynoamerykańskiej. Festiwal będzie spotkaniem ze współczesną salsą – tańcem klubowym o międzynarodowej popularności, osadzonym głęboko w afrokubańskiej kulturze muzycznej i tanecznej.

Warsztaty tańca

W dniach 10.XI- 12.XI (piątek-niedziela) odbędzie się ponad 50 warsztatów tanecznych ze światowej sławy tancerzami salsy ze Stanów Zjednoczonych, Kuby, Kanady, Francji, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii a także najbardziej renomowanymi instruktorami z Polski. Warsztaty prowadzone będą na 4 poziomach zaawansowania.

Na warsztatach poznamy układy taneczne w parach, kroki solowe czy zasady rządzące ruchem ciała a specjalne zajęcia z rytmiki i instrumentarium salsy oraz nauka etnicznych tańców afrokubańskich pozwolą nam na szersze zrozumienie salsy oraz kultury, z której wyrosła.

Imprezy towarzyszące

Warsztatom towarzyszyć będą również 4 gorące imprezy. Już w czwartek odbędzie się impreza przedfestiwalowa. Na imprezie piątkowej odbędzie się przedstawienie zaproszonych instruktorów, na gości czekają też pokazy salsy w wykonaniu polskich i zagranicznych formacji tanecznych. W sobotę Salsa Libre zaprasza na wielki galowy wieczór z pokazami mistrzów salsy i udziałem najsłynniejszego DJa salsowego na świecie – Henry Knowlesa z Nowego Jorku. Jedną z atrakcji wieczoru będzie również koncert bębniarski zespołu Ritmodelia, któremu towarzyszyć będzie pokaz taneczny afrokubańskiej rumby. W niedziele najbardziej wytrwałych zapraszamy na salsotekę zamykającą festiwal.

Oczywiście stałą atrakcją pozostanie możliwość podziwiania najlepszych salseros zaproszonych na Festiwal w improwizowanym tańcu, który jest istotą salsy.