W dniach 13-14.03.2010 zapraszamy Was na kolejne spotkanie z uwielbianą przez Was parą z poznańskiej szkoły Swing Craze! Już w drugi weekend marca Waldek i Dorota poprowadzą dla Was zajęcia West Coast Swing na trzech poziomach zaawansowania, by grono wielbicieli tej formy prężnie nam się rozrosnąć mogło i aby dać nam kolejną możliwość do spotkania się w tak wspaniałym gronie nie tyko podczas samych warsztatów ale także na sobotniej imprezie w Red Rocket.

SOBOTA

12.00-13.30 średnio-zaawansowana i zaawansowana

13.45-15.15 średnio-zaawansowana i zaawansowana

16.00-17.00 średnio-zaawansowana i zaawansowana

21.00 impreza „Pomarańczowa Rewolucja” @ Red Rocket Club

NIEDZIELA

10.00-11.30 średnio-zaawansowana i zaawansowana

11.45-13.15 średnio-zaawansowana i zaawansowana

W razie wątpliwości dzwonić o każdej porze dnia i nocy: +48694911006

Ognisko Muzyczne, ul.Pocztowa 31/33

Waldek Jankowski Pamiętam moje pierwsze warsztaty taneczne, podczas których w pewnym momencie podeszła do mnie pani instruktor i zaczęła ze mną tańczyć krok podstawowy do rumby. Tłumaczyła mi przy tym, jak należy „to robić”, tzn. jak należy tańczyć z partnerką, aby pomiędzy nimi zaczęła przepływać energia. Co lepsze, tańcząc z Nią poczułem tę przepływającą przez moje ciało energię.Było to dla mnie niesamowite doświadczenie, a kursanci widząc potem moje rozmarzone oczy zapytali się mnie żartobliwie: „Czy aby przypadkiem nie zakochałeś się w instruktorce tańca”? Odpowiedziałem im: „Tak, zakochałem się, ale nie w instruktorce, tylko w rumbie”. W ten oto sposób odkryłem drzemiącą we mnie przez długi czas wielką miłość do tańca. Kolejne tańce, które sprawiły, że krew krążyła mi (i nadal krąży) mocniej w żyłach to przede wszystkim tańce swingowe (Lindy Hop, Charleston, Jiiterbug, West Coast Swing), ale również tango argentyńskie i salsa. Rozpocząłem intensywnie pobierać lekcje w różnych szkołach i na różnego rodzaju kursach oraz uczestniczyć w warsztatach tanecznych w kraju i za granicą.Taniec stał się nieodłącznym elementem mojego życia, wielką pasją, a przede wszystkim czymś, co sprawia mi ogromną radość, którą chcę dzielić się z innymi.

Dorota Hejmlich Taniec zafascynował mnie wiele lat temu. Od tego czasu staram się poznawać różne jego odmiany i techniki, zarówno solowe (hip-hop, funky, jazz, salsa solo) jak i tańce w parach (taniec towarzyski, salsa, tango argentyńskie, swing). Ukończyłam studium „Formy Gimnastyczno-Taneczne i Fitness” na poznańskiej AWF. Staram się doskonalić swoje umiejętności biorąc udział w licznych kursach i warsztatach. Taniec jest moją ogromną pasją, którą bardzo chciałabym dzielić się z innymi.

Po warsztatach spotkamy się na imprezie w klubie Red Rocket, nad której formą oraz oprawą muzyczną czuwał będzie nasz niezastąpiony DJ Tequila (www.tequila-qs.info)! Więcej szczegółowych informacji na temat samej imprezy pojawi się wkrótce w osobnym newsie na stronie głównej.

„West Coast Swing – to współczesny taniec swingowy wywodzący się z Lindy Hop. Szerzej znany stał się w latach pięćdziesiątych. Wtedy właśnie pojawiły się i rozwinęły formy wolniejsze i delikatniejsze niż klasyczny swing. Zmieniały się także trendy w muzyce. To taniec pełen ciekawych, intrygujących elementów, podkreślanych skomplikowaną pracą stóp. Jeżeli lubisz współczesną muzykę, raczej wolniejsze tempo oraz spokojniejszy taniec – West Coast Swing jest dla Ciebie!”. „Kiedy muzyka jest zbyt wolna na wszystkie tradycyjne tańce albo po prostu 'nie za bardzo pasuje’, wówczas West Coast Swing na pewno będzie najlepszym wyborem. Od wolnego Bluesa do transowego HipHopu – Swing z Zachodniego Wybrzeża pozwala tańczyć do prawie każdej muzyki. Może być energetyczny lub delikatny, pełen pasji lub zrelaksowany, zabawowy albo w pełni lubieżny.”

Aby tym, którym nie udało się jeszcze dołączyć do grona SWINGUEROS, nie było smutno, także i Was zapraszamy na spotkanie z naszą wyjątkową parą na zajęciach dla początkujących. Tym razem będą to warsztaty dwudniowe (sobota i niedziela), zajęcia zaś odbywać się będę w 4 godzinnych blokach na trzech poziomach zaawansowania. Zajęcia każdego z poziomów będą rozbite na dwa dni. Tak, aby uczestnicy warsztatów tym razem nie przeforsowali się i mieli czas na zregenerowanie zapasów energetycznych na wieczorną potańcówę.

Grupa IPoczątkująca – Specjalnie dla osób, które chciałyby zacząć swoją przygodę ze Swingiem. Również idealna pozycja dla tych, który będą chcieli spróbować swoich tanecznych (swingowych) sił na imprezie. :)

Grupa IIŚrednio-Zaawansowana – Jako kontynuacja warsztatów lutowych lub dla osób, które z tą techniką taneczną na bakier nie stoją. Innymi słowy pozycja dla osób uświadomionych. :)

Grupa IIIZaawansowana – Jako kontynuacja warsztatów lutowych lub dla osób, które z tą techniką taneczną są już dość mocno zaprzyjaźnione. Innymi słowy wyższy stopień wtajemniczenia:)

Przy wpłacie do dnia 05.03.2010: 75 złotych / osobę (4 x 60 min)

Przy wpłacie do dnia 12.03.2010: 95 złotych / osobę (4 x 60 min)

W dniu warsztatów: 115 złotych / osobę (4 x 60 min)

Przy czym poziomy średnio-zaawanasowany i zaawansowany mogą uczestniczyć w zajęciach niższych grup w ramach powtórki materiału z poprzednich warsztatów.

Małgorzata Trzebiatowska
mt@quierosalsa.pl
+48694911006