Kochani! W związku z olbrzymim zainteresowaniem z Waszej strony postanowiliśmy uruchomić kolejne dwie grupy Lindy Hop, jedna kontynuacyjna, druga dla osób początkujących! :)

 

Kiedy startują nowe grupy?

Grupa dla początkujących Lindy Hop 0 startuje w środę 27 kwietnia o godzinie 19:10. Z kolei grupa kontynuacyjna Lindy Hop 1 ruszy we wtorek 10 maja o godzinie 20:15. Obie grupy obejmują dokładnie osiem spotkań w sali na Dąbrowskiego, każde po 1,5 godziny zegarowej. Całkowity koszt obu kursów to 120 PLN od osoby, czyli jedyne 10 PLN za godzinę zegarową zajęć!

Kurs Nieaktualny

Przykro nam, ale kurs ten nie jest już dostępny w naszym grafiku.

Kurs Nieaktualny

Przykro nam, ale kurs ten nie jest już dostępny w naszym grafiku.

 

Co nas czeka?

Nowy kurs Lindy Hop 0 dla początkujących kierujemy do osób początkujących lub nietańczących. Będziemy się uczyć absolutnych podstaw, rozliczenia muzyki, podstawowych kroków oraz prostych figur. Grupa kontynuacyjna Lindy Hop 1 to kurs dla osób, które mają za sobą pierwszy etap swingowej nauki. Zajęcia wciąż będą odbywać się do raczej spokojnej muzyki, dużo wolniejszej od tej w filmiku powyżej :) Co prawda nie przewidujemy szalonych akrobacji, ale tak naprawdę wszystko tutaj zależy od Was. Docelowo nasz taniec wyglądać będzie tak… :)

 

Czym jest Lindy Hop?

Lindy Hop to taniec towarzyski, który ma swoje korzenie w jazzie, charlestonie czy stepie. Jego rozwój związany jest z popularnością bigbandowej swingowej muzyki, która przeżywała swoją największą popularność w latach dwudziestych XX wieku w Nowym Jorku. Powstawały wówczas na potęgę kluby, w których tańczono przy akompaniamencie takich sław jak: Duke Ellington, Count Basie, Ella Fitzgerald, Tommy Dorsey, Artie Shaw, Benny Goodman, Cab Calloway czy Glenn Miller. Poniżej wklejamy przykładowe utwory, które będziecie mogli usłyszeć na naszych zajęciach :)

Od lat osiemdziesiątych Lindy Hop przeżywa intensywny renesans, teraz nawet w naszej szkole :) Taniec opiera się w dużej mierze na improwizacji. Dowolność interpretacji porywającej muzyki i figur tanecznych sprawiają, że nic tak jak Lindy Hop nie wprawia w dobry nastrój i nie wywołuje takiego uśmiechu!

Jeśli więc lubisz aktywność fizyczną, chcesz poznać nowych, wspaniałych ludzi, nie są Ci obce nazwiska takie jak Ella Fitzgerald, Duke Ellington czy Glenn Miller, to kurs Lindy Hop jest właśnie dla Ciebie! :)

Kurs Nieaktualny

Przykro nam, ale kurs ten nie jest już dostępny w naszym grafiku.

Kurs Nieaktualny

Przykro nam, ale kurs ten nie jest już dostępny w naszym grafiku.

Pozdrawiamy,

QS Team

Małgorzata Ligocki
tel: +48 694 911 006
email: mt@quierosalsa.pl