Lato 2016 ze Swingiem

Lubisz Swing? Chcesz zawiązać przepiękne znajomości, spędzić aktywnie czas i ekspresowo nauczyć się tańczyć? Wakacyjny kurs Lindy Hop jest właśnie dla Ciebie! :)

 

Kiedy startuje nowa grupa?

Grupa Lindy Hop na poziomie „open” (skierowana dla osób, które mają za sobą przynajmniej krok podstawowy) wystartuje we wtorek 12 lipca o godzinie 20:00. Obejmuje ona dokładnie osiem spotkań dwa razy w tygodniu (każdy wtorek oraz czwartek) w sali na Dąbrowskiego, każde po 1,5 godziny zegarowej. Całkowity koszt kursu to 120 PLN od osoby, czyli jedyne 10 PLN za godzinę zegarową zajęć!

Kurs Nieaktualny

Przykro nam, ale kurs ten nie jest już dostępny w naszym grafiku.

 

Co nas czeka?

Kurs Lindy Hop na poziomie open kierujemy do osób, które mają za sobą przynajmniej krok podstawowy. Nie ważne jak długo tańczysz, ważne, że znasz podstawy :) Zaczniemy ekspresowo od podstaw, rozliczenia muzyki, kroków oraz prostych figur, by płynnie przejść do zupełnie nowych, niekonwencjonalnych figur oraz układzików. Zajęcia odbywać się będą do spokojnej muzyki, dużo wolniejszej od tej w filmikach poniżej :) Co prawda nie przewidujemy szalonych akrobacji, ale tak naprawdę wszystko tutaj zależy od Was. Docelowo nasz taniec wyglądać będzie tak… :)

 

Czym jest Lindy Hop?

Lindy Hop to taniec towarzyski, który ma swoje korzenie w jazzie, charlestonie czy stepie. Jego rozwój związany jest z popularnością bigbandowej swingowej muzyki, która przeżywała swoją największą popularność w latach dwudziestych XX wieku w Nowym Jorku. Powstawały wówczas na potęgę kluby, w których tańczono przy akompaniamencie takich sław jak: Duke Ellington, Count Basie, Ella Fitzgerald, Tommy Dorsey, Artie Shaw, Benny Goodman, Cab Calloway czy Glenn Miller. Poniżej wklejamy przykładowe utwory, które będziecie mogli usłyszeć na naszych zajęciach :)

Od lat osiemdziesiątych Lindy Hop przeżywa intensywny renesans, od roku nawet w naszej szkole :) Taniec opiera się w dużej mierze na improwizacji. Dowolność interpretacji porywającej muzyki i figur tanecznych sprawiają, że nic tak jak Lindy Hop nie wprawia w dobry nastrój i nie wywołuje takiego uśmiechu!

Jeśli więc lubisz aktywność fizyczną, chcesz poznać nowych, wspaniałych ludzi, nie są Ci obce nazwiska takie jak Ella Fitzgerald, Duke Ellington czy Glenn Miller, to kurs Lindy Hop jest właśnie dla Ciebie! :)

Kurs Nieaktualny

Przykro nam, ale kurs ten nie jest już dostępny w naszym grafiku.

Pozdrawiamy,

QS Team

Małgorzata Ligocki
tel: +48 694 911 006
email: mt@quierosalsa.pl