Jako, że przeżywamy mały renesans, powiększamy skład instruktorski oraz liczbę zajęć, postanowiliśmy ponownie wprowadzić do grafiku radosny taniec, za którym wszyscy tęskniliśmy! Zapraszamy na zajęcia, które kilka lat temu cieszyły się ogromną popularnością i zaowocowały klimatycznymi imprezami w stylu retro.

Nie owijając dłużej w bawełnę, nie możemy się doczekać, aż znów będziemy mogli zatańczyć razem z Wami kultowego, długo wyczekiwanego w naszym mieście Lindy Hopa!

 

Kiedy ruszamy?

Dokładnie we wtorek 1 marca o godzinie 20:30 w sali przy ulicy Dąbrowskiego w Szczecinie ruszamy z nietuzinkowym kurem Lindy Hop dla osób absolutnie początkujących! Obejmie on dokładnie osiem spotkań, każde po 1,5 godziny zegarowej. Całkowity koszt tego kursu to 120 PLN od osoby, czyli jedyne 10 PLN za godzinę zegarową zajęć!

Kurs Nieaktualny

Przykro nam, ale kurs ten nie jest już dostępny w naszym grafiku.

 

Co nas czeka?

Nowy kurs Lindy Hop kierujemy dla osób początkujących lub nietańczących. Będziemy się uczyć absolutnych podstaw, rozliczenia muzyki, podstawowych kroków oraz prostych figur. Zajęcia będą odbywać się do spokojnej muzyki, dużo wolniejszej od tej w filmiku powyżej :) Co prawda nie przewidujemy szalonych akrobacji, ale tak naprawdę wszystko tutaj zależy od Was. Docelowo nasz taniec wyglądać będzie tak… :)

 

 

Czym jest Lindy Hop?

Lindy Hop to taniec towarzyski, który ma swoje korzenie w jazzie, charlestonie czy stepie. Jego rozwój związany jest z popularnością bigbandowej swingowej muzyki, która przeżywała swoją największą popularność w latach dwudziestych XX wieku w Nowym Jorku. Powstawały wówczas na potęgę kluby, w których tańczono przy akompaniamencie takich sław jak: Duke Ellington, Count Basie, Ella Fitzgerald, Tommy Dorsey, Artie Shaw, Benny Goodman, Cab Calloway czy Glenn Miller. Poniżej wklejamy przykładowe utwory, które będziecie mogli usłyszeć na naszych zajęciach :)

 

 

Od lat osiemdziesiątych Lindy Hop przeżywa intensywny renesans, teraz nawet w naszej szkole :) Taniec opiera się w dużej mierze na improwizacji. Dowolność interpretacji porywającej muzyki i figur tanecznych sprawiają, że nic tak jak Lindy Hop nie wprawia w dobry nastrój i nie wywołuje takiego uśmiechu!

Jeśli więc lubisz aktywność fizyczną, chcesz poznać nowych, wspaniałych ludzi, nie są Ci obce nazwiska takie jak Ella Fitzgerald, Duke Ellington czy Glenn Miller, to kurs Lindy Hop jest właśnie dla Ciebie! :)

 

Kurs Nieaktualny

Przykro nam, ale kurs ten nie jest już dostępny w naszym grafiku.

Pozdrawiamy,

QS Team

Małgorzata Ligocki
tel: +48 694 911 006
email: mt@quierosalsa.pl