Materiały Prasowe

Małgorzata Ligocki

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła dzięki rodzicom, którzy zaprowadzili trzyletniego dzieciaka na lekcje baletu.

Umiejętności zdobyte w tamtym czasie i rozwijane przez lata zaowocowały niezwykłą dynamiką i żywiołowością ruchu, co uwidacznia się w każdej formie tańca, zaś szczególny charakter tej ekspresji dostrzec można w Salsie.

Przez czternaście kolejnych lat zapoznawała się z różnym technikami tanecznymi m.in. tańcem klasycznym, współczesnym, jazz oraz tańcem charakterystycznym.

Po ukończeniu Ogniska Baletowego w dalszym ciągu doskonaliła umiejętności taneczne i poszerzała wiedzę z zakresu teorii, ruchu, tańca i choreografii. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych prowadzonych przez znakomitych pedagogów tańca, zarówno polskich jak i zagranicznych. W między czasie ukończyła Społeczne Ognisko Muzyczne w klasie fortepianu, co było doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobytej podczas edukacji tanecznej, zaś studia magisterskie w dziedzinie Wychowania Fizycznego były kolejnym ogniwem wpływającym na jej rozwój jako pedagoga i nauczyciela zajęć wychowania fizycznego; pozwoliły bowiem zapoznać się ze specyfiką zajęć ruchowych. W trakcie studiów poznała metodykę prowadzenia zajęć ruchowych, tajniki motoryki ruchu oraz zasady bezpieczeństwa pozwalające zminimalizować ryzyko kontuzji podczas zajęć.

Z Salsą po raz pierwszy spotkała się w wieku kilkunastu lat podczas licznych podróży za granicę.

Pierwszy formalny kontakt z tym tańcem nastąpił w 2000 roku na warsztatach zorganizowanych dla ścisłego grona znajomych z jedną z pierwszych instruktorek salsy w Polsce – Olą Leszczewicz.

Dzięki jej namowom zdecydowała się zawodowo prowadzić zajęcia tańca w Szczecinie. Początkowo odbywały się one tylko w gronie przyjaciół, w chwili obecnej prowadzone są jednak regularnie na wielu różnych poziomach zaawansowania, począwszy od podstawowego do zajęć przygotowujących do występu w formacji tanecznej włącznie. Jest szefem i choreografem zespołu, którego występy podziwiać można podczas licznych imprez tak w Szczecinie jak i w innych miastach Polski, a nawet za granicą.

Zajmuje się również organizowaniem warsztatów, szkoleń w zakresie różnorodnych form ruchu.

Swymi doświadczeniami dzieli się na zajęciach prowadzonych dla miłośników rytmów latynoamerykańskich, którzy doskonalą swe umiejętności pod jej czujnym okiem. Uczestniczyła i uczestniczy nadal w wielu kongresach salsy w Polsce i zagranicą. Wielokrotnie była zapraszana i prowadziła warsztaty taneczne dla różnych instytucji propagujących taniec jako formę ćwiczeń, zabawy i wypoczynku, a także ruch i różne jego oblicza.