Kochani, zapraszamy Was gorąco na intensywny crash course West Coast Swing z Anią Witczak i Damianem Gruszczyńskim z WrocLove West Coast Swing. Spotkanie właśnie z tą parą zaowocowało szybkim zwrotem akcji i sprawiło, że WCS po latach przerwy ponownie  zawita w nasze progi, tym razem już na stałe :)

West Coast Swing (w skrócie WCS, a potocznie West) to taniec dla każdego i w każdym wieku, który świetnie się sprawdza przy praktycznie każdym rodzaju muzyki. Ta muzyczna wszechstronność WCS sprawia,  że jest obecnie najbardziej uniwersalnym  tańcem jaki istnieje. Aby go zatańczyć nie trzeba być wysportowanym, nadmiernie giętkim, skocznym, nie trzeba też mieć doświadczenia z innych stylów tanecznych, chociaż bywa ono pomocne. Istnieje pula podstawowych figur, które znają wszyscy, a reszta to improwizacja. Jeżeli znasz podstawy Westa, możesz swobodnie pojechać do innego państwa, pójść na imprezę westową i nawet nie znając tam nikogo ani nie znając języka, zatańczyć z każdą partnerką lub partnerem.

Ania Witczak

Ze światem muzycznym związana od dziecka. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia a liczne zajęcia instrumentalne i rytmiczne dały jej niewątpliwie solidną podstawę i wrażliwość muzyczną. W 2006 r. trafiła na zajęcia salsy (cubany) – ten taniec i muzyka zawładnęły jej sercem na wiele lat. Taniec stał się jej pasją, co skutkowało uczestnictwem w regularnych zajęciach, warsztatach, treningach formacji salsowej itp. W 2012 r. stawiała swoje pierwsze kroki w West Coast Swingu. W 2015 r. powróciła do Westa i od tej chwili nie wyobraża sobie życia bez tego tańca. Uczestniczy w wielu warsztatach i międzynarodowych eventach WCS zgłębiając wiedzę i umiejętności westowe. Dużą uwagę zwraca na timing – taniec poza rytmem nie wchodzi w grę. Improwizacja i wolność taneczna, jaką daje West Coast Swing, ale także różnorodność muzyczna oraz współpraca między partnerami, to rzeczy które sprawiły, że West jest aktualnie dla Ani tanecznym numerem 1.

Damian Gruszczyński

Znany jako Gumiś, stawiał swoje pierwsze taneczne kroki gdy miał 7 lat. Przez kilka lat był członkiem formacji tańca towarzyskiego, próbował swoich sił także w tańcach nowoczesnych. Westa pokochał w 2009 r., gdy po raz pierwszy zobaczył filmiki z Benem Morrisem. Przez długi czas myślał, że nigdy nie nauczy się w Polsce tego „amerykańskiego tańca”. Wszystko zmienił prezent na jego 25-te urodziny: full pass na warsztaty prowadzone przez Martę Nitę i Piotra Lenarta we Wrocławiu. Wtedy nieodwracalnie zakochał się w Weście. Wkrótce przeniósł się do Wrocławia i został jednym z organizatorów warsztatów WrocLove WCS. Taniec to jego największa pasja. Aktualnie bierze udział w europejskich eventach, ucząc się od najwyższej klasy instruktorów i tancerzy Westa. Jego miłość do tańca i chęć nauki szybko przyniosły mu wygrane w konkursach i obecnie klasyfikowany jest na poziomie Intermediate.

West Coast Swing

W programie warsztatów dużo techniki, dużo figurek i fajne wariacje pozwalające przetańczyć całą noc. Ale wiemy, że zajęcia to nie wszystko, dlatego by dobrze utrwalić zdobyte na zajęciach umiejętności obowiązkowo spotykamy się na sobotnim practisie, na który przynosimy swoje ulubione napoje:) i przekąski bo tańczyć zamierzamy do rana :)

10.12 sobota:

 • 12:30 – 13:30 – Ania i Damian
 • 13:40 – 14:40 – Ania i Damian
 • 14:50 – 15:50 – Ania  i Damian
 • 20:00 – 21:00 – Ania i Damian
 • od 21:00 do ostatniego wymiatacza – Practice WCS :)

11.12 niedziela:

 • 11:00 – 12:00 – Ania i Damian
 • 12:10 – 13:10 – Ania i Damian
 • 13:20 – 14:20 – Ania i Damian
 • 14:30 – 15:30 – Practice WCS

Koszt:

 • do 13 listopada: 95 PLN od osoby
 • do 27 listopada: 115 PLN od osoby
 • do 9 grudnia: 125 PLN od osoby

Miejsce: Szkoła Tańca Milagro, ul. Dąbrowskiego 28/32, 70-100 Szczecin

Zapisy: mt@quierosalsa.pl, +48 694 911 006

Pozdrawiamy,

QS Team

Małgorzata Ligocki
tel: +48 694 911 006
email: mt@quierosalsa.pl