Quiero Salsa w Szczecinie

Na podstawie tej historii można by napisać niejedną książkę. Złożyło się na nią wiele szczęśliwych zdarzeń.

Jest rok 2003

Studenci z ameryki południowej od 9 lat organizują latynoskie imprezy w SCK Kontrasty. Ola Leszczewicz, pionierka salsy w Polsce, organizuje warsztaty taneczne w Rewalu. W pobliskim Niechorzu odbywa się festiwal salsy.

Co, lub właściwie kto łączy te miejsca? Pewnie sami się domyślacie… :)

Gośka Ligocki, wtedy
jeszcze Trzebiatowska

Od dziecka związana z tańcem, od niedawna zakochana w salsie. Zaczyna zarażać swoją pasją najbliższych znajomych. Do nieformalnych zajęć dołączają znajomi znajomych. Rusza w Szczecinie salsowa lawina. Gocha już wie, że nie ma odwrotu i pod koniec roku formalizuje swoją działalność.

Pomarańczowe QS

Po konsultacji z Gonią i Kamilą wspólnie wybierają nowo powstającej szkole kolor pomarańczowy oraz nazwę Quiero Salsa. Pierwsze oficjalne kursy ruszają jeszcze w 2003 roku, rzecz jasna w Kontrastach. Na początku 2004 roku Gocha rejestruje domenę www.quierosalsa.pl i zakłada stronę internetową.

A sama Gocha jak zaczęła?

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła dzięki rodzicom, którzy posłali trzyletniego dzieciaka na lekcje baletu. Po ukończeniu, jeszcze jako dziecko, Ogniska Baletowego, w dalszym ciągu doskonaliła umiejętności taneczne.

Później ukończyła jeszcze Społeczne Ognisko Muzyczne w klasie fortepianu oraz studia magisterskie w zakresie Wychowania Fizycznego. W międzyczasie zaś kwitła jej miłość do salsy… :)

Formacja pokazowa

Mamy już rok 2004. Szkoła tańca kwitnie, w trakcie regularnych kursów Kontrasty zaczynają pękać w szwach. Na zajęciach pojawiają się coraz zdolniejsi kursanci. Spośród nich Gocha wybiera prawie 20 osób do swojej formacji tanecznej.

Grupa przygotowuje się regularnie do serii pokazów, zarówno w Szczecinie jak i w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Publiczności zapadają w pamięć głównie występy na festiwalach w Pradze, Wrocławiu oraz Warszawie.

Wyjazdy!

Od początku istnienia w QS najważniejszy był bliski kontakt z kursantami. Dlatego też do dzisiaj organizujemy najróżniejsze wyjazdy grupowe dla wszystkich pomarańczowych szalikowców.

Jeździmy konno, pływamy kajakami, suniemy w góry na narty i deski, organizujemy wspólne sylwestry oraz wycieczki rowerowe. Najważniejsze, że zawsze i wszędzie razem!

Co słychać teraz?

Teraz większość z nas ma już kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć. Na kursach skupiamy się przede wszystkim na technice prowadzenia oraz czerpaniu przyjemności z tańca.

Tworzymy zgraną grupę, ciągle kochamy tańczyć. Prowadzimy z pasją zajęcia na wielu różnych poziomach zaawansowania, począwszy od absolutnie początkujących do tych najbardziej zaawansowanych.

Dzięki naszej szkole tysiące osób, zarówno ze Szczecina jak i pozostałej części kraju, zaraziły się miłością do tańca, natomiast wielu naszych absolwentów prowadzi w tej chwili z powodzeniem zajęcia w innych miejscach, co napawa nas wielką dumą :)