Mam dla Was dwie wiadomości:dobrą i…bardzo dobrą.DOBRA wiadomość jest taka, iż do naszego narciarsko – tanecznego wyjazdu został już właściwie miesiąc! Natomiast BARDZO DOBRA jest taka iż zostały ostatnie już wolne miejsca na naszym obozie!!! Zatem gorąco zapraszam do dołączenia do naszej globtroterskiej grupy, tych co decyzję z sobie tylko zrozumiałych powodów, odkładali do ostatniej chwili:) Zima tuż tuż, zatem czas najwyższy pomyślec o białym szaleństwie! Tak jak w ubiegłych latach, także w tym roku specjalnie dla Was łączymy Wasze dwie ulubione aktywności ruchowe: narty oraz taniec! W tym roku zabierzemy Was do Val di Sole we Włoszech…

KIEDY: 15-24 marca 2013
GDZIE: Marilleva 900

Kasia Lorkowska
właścicielka szkoły Studio Ritmo (www.studioritmo.pl), współzałożycielka marki Montuno Aye (www.on2.com.pl), absolwentka nowojorskiego Broadway Dance Center, dyplomowany instruktor tańca sportowego, trzykrotna zwyciężczyni konkursu Pimavera Salsa Open w kategorii – Salsa NY Style, juror konkursów tanecznych, choreograf, tancerka. Kasia przygodę z tańcem rozpoczęła już w dzieciństwie, ale po dłuższej przerwie wróciła do tańca dopiero w wieku lat 18. Jej wielką miłością od początku była salsa, a zwłaszcza jej nowojorska odmiana z ognistą pachangą i elementami afro oraz jej pokrewne rodzaje tańca jak cha cha cha czy boogaloo. Doskonaląc swoje umiejętności taneczne na jakiś czas przeprowadziła się do Nowego Yorku, żeby u źródeł inspirować się tą muzyką, klimatem i tancerzami. Jest osobą zapraszaną na warsztaty i kongresy zarówno w kraju i za granicą. W tym roku mija już 10 rok od kiedy prowadzi zajęcia z salsy. Kizombę natomiast pokochała wielką miłością do pierwszego usłyszenia i tak już zostało.

Oskar Augustyn
instruktor i współtwórca szkoły Studio Ritmo, instruktor Montuno Aye, choreograf, tancerz, czterokrotny zwycięzca konkursu Primavera Salsa Open w kategorii – Salsa Ny Style, perkusista. Od najmłodszych lat zafascynowany był muzyką i jako muzyk badał jej działanie „od środka”. Z salsą zetknął się w wieku 17 lat. To odsuneło jego plany kariery muzycznej a rozpoczęło karierę taneczną. Jego największą miłością stała się szybko Salsa nowojorska, którą szkolił zarówno w Polsce jak i u żródeł czyli w Nowym Yorku. Jest niezwykle zdyscyplinowanym i pracowitym tancerzem. Takie też podejście próbuje zawsze wpajać swoim uczniom. Kizomba jest jego nową fascynacją i ceni w niej najbardziej możliwość wspólnej interpretacji rytmiki afrykańskiej oraz bliską współpracę w parze. Kasia i Oskar od 2009 roku wspólnie tańczą i choreografują, tworząc jedną z bardziej charakterystycznych par polskiej sceny salsowej. Salsa to dla nich przede wszystkim muzyka i współgranie z nią. Na zajęciach dostaniecie więc sporą dawkę techniki ale także sporo wskazówek dotyczących „smaczków” tańczenia w socialu i na scenie. Wielki nacisk kładą też na ruch ciała, gdyż jest to nasze narzędzie do wyrażania siebie w tańcu. Nie bójcie się jednak, wszystkie te rzeczy serwowane są z dużą dozą poczucia humoru :).

„Cha Cha Cha i przyjaciele”
Na tych zajęciach zapoznamy się z podstawową rytmiką cha chy nowojorskiej i kluczowymi dla niej instrumentami. Zbudujemy bazę podstawowych footworków czyli rytmicznej interpretacji nogami, nauczymy się ruszać ciałem i jak pokazać „cha cha cha” bez ruszania nogą. Poznamy tajniki prowadzenia i podążania, które przydadzą się nie tylko w chachy ale we wszystkich innych technikach które tańczycie. Z pewnością nie ominą was też zajęcia z obracania się i nie wywracania. Dodatkowo mamy dla Was wiele ciekawostek kulturowych związanych z tym tańcem i specjalne lekcje poświęcone boogaloo – energetyczną odmianę muzyki latynoskiej, która tanecznie jest bardzo związana z cha chą. Jeżeli czas i chęci pozwolą potańczymy też trochę pachangi – którą warto znać, bo moda na nią wróciła na latynoskie parkiety i salsy nowojorskiej.

Wyjeżdżamy do pięknego włoskiego miasteczka , gdzie prócz białego szaleństwa znajdziecie wszystko czego dusza zapragnie. Po całodziennych ewolucjach na stoku zapraszamy do pubu na grzane wino – watro czasami przeciez odpocząć od zimna, lub do jednej z kilku restauracji z ukochaną osobą na romantyczną kolację przy świecach, gdzie kelnerzy oraz sommelierzy są bardzo dobrze przeszkoleni oraz wykwintnie ubrani. Gdy jednak mamy ochotę bardziej rozrywkowo spędzić czas, możemy udać się do salonu gier lub kina, gdzie zakosztujemy lokalnej kultury. Dla entuzjastów tańca i dobrej zabawy mamy klub L Scandola, w którym możemy się dobrze bawić do białego rana, lecz tak by nazajutrz starczyło nam energii na odwiedzenie tutejszego muzeum oraz kolejnych ewolucji na stokach, które są przeciez głównym z celów naszego pobytu tutaj. Do tego dochodzą jeszcze inne ciekawe atrakcje, jak zjazd w nocy z pochodniami na nartach, dla średnio zaawansowanych narciarzy – długie wycieczki na rakietach śnieżnych, w hotelu Val di Sole mamy do dyspozycji basen, a w centrum sportowym Mezzana również lodowisko. Do tego 15 km od Mezzany mamy Centrum termalne Terme di Pejo oraz kręgle w Monclassico. Prężnie rozwinięta jest oferta kulturalna, przedstawienie muzyczne, spektakle oraz kuglaże walczą o naszą uwagę na każdym kroku. Niby Co za tym idzie, miejscowość nie jest tylko atrakcją zimową, bo każdy znajdzie tutaj coś dla siebie przez okrągły rok. Przyjeżdżamy odpocząć, ale tak naprawdę to grzechem by było aby przespać te wakacje i nie zakosztować wszystkiego po trochu. Zatrzymamy się w Rezydencji Kristall, znajdującej się w Marillevie. Niecałe 100 metrów od kolejki, która zabierze Was prosto na stok.

Apartament dla 4 osób: pokój dzienny z aneksem kuchennym i dwoma rozkładanymi łóżkami pojedynczymi, sypialnią dla dwóch osób, łazienką z prysznicem i suszarką.

Apartament dla 3-4 osób: pokój dzienny z aneksem kuchennym i rozkładaną sofą, sypialnią dla dwóch osób z łóżkiem piętrowym, łazienką z prysznicem i suszarką.

Apartament dla 3 osób: pokój dzienny z aneksem kuchennym, rozkładaną sofą dwuosobową i rozkładanym łóżkiem pojedynczym. Łazienka z prysznicem i suszarką. Goście maja do dyspozycji narciarnię.

Cena obejmuje:
– zakwaterowanie, 7 noclegów w apartamentach
– transport komfortowym autokarem z klimatyzacja, barkiem, dvd i toaletą
– skipass, 6-dniowy karnet narciarski *Folgarida-Marilleva-Madonna di Campiglio lub **Folgarida-Marilleva
– warsztaty taneczne, aż 3 godziny zegarowe dziennie!
– szkolenie narciarskie, trzy 2,5 godzinne bloki dla każdego poziomu zaawansowania
– ubezpieczenie Signal Iduna, KL, NNW, bagaż, Koszty Ratownictwa
– ręczniki i pościel – zużycie energii elektrycznej i wody
– dostęp do Wi-Fi w ogólnodostępnej części rezydencji
– dostęp do narciarni
– możliwość korzystania z sali zaadaptowanej na potrzeby zajęć tanecznych

Cena nie obejmuje:
– dodatkowego, zalecanego ubezpieczenia narciarskiego Signal Iduna SKI obejmującego Odpowiedzialność Cywilną, Sprzęt Sportowy w cenie 35zł/os/6 dni
– tylko za wcześniejszym zgłoszeniem i opłaceniem w biurze
– sprzątania końcowego +50 euro za apartament, przy czym aneks wraz z naczyniami nalezy zostawić czysty
– obowiązkowej kaucji zwrotnej za apartament
100 euro – obowiązkowej kaucji zwrotnej za skipass w wysokości 5 euro/za karnet

Koszt:
260 euro + 535 PLN – opcja obejmująca skipass Folgarida-Marilleva
300 euro + 565 PLN – opcja obejmująca skipas Folgarida-Marilleva-Madonna di Campiglio-Pinzolo UWAGA!!!
Cena podana powyżej jest to cena specjalna dla kursantów Quiero Salsa Zaliczki w wysoskości 350 zł/os należy wpłacać do dnia 30 listopada 2012 na konto organizatora bądz osobiście w biurze. Zanim cokolwiek zaczniecie robic, prosze najpierw o wysłanie do mnie zgłoszenia: – imiona i nazwiska osób zapisujących się – numer kontaktowy do wszystkich zgłoszonych osób (na wszelki wypadek i dopiero po otrzymaniu ode mnie potwierdzenia o regulowanie wszelkich formalności z organizatorem).

Ogranizatorem naszego wyjazdu jest: Biuro Podróży Travel Shop TRAVEL SHOP Sp. z o.o. Pl. Zwycięstwa 1 70-233 Szczecin Tel.: 91 433 89 51

Zapisy mt@quierosalsa.pl

Gorąco Zapraszamy!!!
QS TEAM