Czyli powiadasz, że jesteś na kursie salsy? Tańczysz od jakiegoś czasu na zajęciach, ale czujesz, że to wciąż za mało. Chcesz czegoś więcej? Oto kilka rzeczy, które mogą Cię zainteresować.

Muzyka do ćwiczeń w domu

Kto powiedział, że tańczyć można tylko na sali? Możesz tańczyć niemal wszędzie: w pracy, w domu czy na ulicy. Jest to najprostsza rzecz, od której możesz tak naprawdę zacząć! Jednak do tańczenia poza domem na pewno przyda Ci się… odpowiednia muzyka.

I tutaj służymy pomocą. Wystarczy, że znajdziesz nasz oficjalny profil w serwisie Spotify. Przygotowaliśmy tam kilka tanecznych playlist, które na pewno pomogą Ci w rozwijaniu nowej pasji!

Quiero Salsa na Spotify

Praktyki

Wolisz jednak ćwiczyć w grupie? Najlepiej zrobić to razem z innymi! Postaw na nasze comiesięczne Quiero Praktyki. Organizujemy co kilka tygodni dwugodzinne spotkanie, które jest darmowe dla uczestników naszych kursantów. Praktyki to czas, gdzie możesz ćwiczyć poznane na zajęciach figury. Wszystko to w rytm spokojnej muzyki i w towarzystwie naszych instruktorów oraz bardziej doświadczonych tancerzy. Obecność? Obowiązkowa!

Praktyki w Quiero Salsa

Imprezy

Nie ma czegoś takiego jak “właściwy moment” na pójście na imprezę. Dlaczego? Bo tak naprawdę na imprezy możesz zacząć chodzić na każdym etapie swojego rozwoju!

Na imprezach spotkasz się z tańcem w innym wymiarze. Tutaj już nie chodzi o trening. To już czysta interakcja z drugim człowiekiem oraz świetna zabawa. Tylko od Ciebie zależy kiedy zaczniesz.

Imprezy salsowe w Szczecinie pojawiają się i znikają bardzo szybko. Dlatego też proponujemy Ci dołączenie do grupy Salsa Szczecin na Facebooku. Tam organizatorzy regularnie wrzucają informacje o zbliżających się imprezach i nie tylko.

Tańce na świeżym powietrzu

Umówmy się. W sezonie wiosenno-letnim będzie się działo w mieście dużo więcej, jeśli chodzi o tańczenie na świeżym powietrzu. A musisz wiedzieć, że szczecińska społeczność taneczna bardzo lubi “wychodzić do ludzi”. Najpopularniejsze miejsca? Będą to zdecydowanie Bulwary oraz Jasne Błonia przy Pomniku Czynu Polaków. Więcej informacji? Najlepiej dołącz do grupy Salsa Szczecin i na pewno żadne wieści Cię nie ominą.

Festiwale

To jest opcja dla naprawdę uzależnionych. Setki, lub nawet tysiące ludzi tańczących w jednym miejscu? Największe gwiazdy światowego formatu? Hardcorowe warsztaty i noce przetańczone na imprezach? Uwierz, są ludzie, którzy to kochają!

Jeśli chcesz do nich dołączyć, to sprawdź na początek: Warsaw Salsa Festiwal, SoSalsa Summer Jam, Berlin Salsa Congress czy Valentine Dance Festival w Berlinie.

Wyjazdy

Pamiętaj. Nie samym tańcem żyje tancerz. Jeśli chcesz jeszcze bardziej przesiąknąć towarzystwem, zawsze możesz zaprzyjaźnić się w nieco innej atmosferze. Co powiesz zatem na… salsowe narty? Albo spływ kajakowy? Albo biwak nad jeziorem? Możliwości są praktycznie nieskończone!

My w Quiero Salsie bardzo często organizujemy wspólne wypady z tańcem w tle. Na początek sprawdź może Babski Tydzień w Sewilli albo Taneczne Narty we Włoszech. Od wiosny z kolei zaczniemy zapraszać wszystkich naszych ukochanych kursantów na innego typu atrakcje.

To jak? Znajdziesz coś dla siebie? Jeśli coś Cię zainspirowało, albo masz inny pomysł na taneczne spędzanie czasu po zajęciach, daj koniecznie znać w komentarzu!

To pisałem ja, Marek.

Salsowy Pudelek.