Kochani! Już 06.02.2010 zapraszamy Was na kolejne spotkanie z uwielbianą przez Was parą z poznańskiej szkoły Swing Craze! Już w pierwszą sobotę lutego Waldek i Dorota poprowadzą dla Was zajęcia West Coast Swing, aby tegoroczny karnawał z przytupem zakończyć i aby dać Wam kolejną możliwość do nabierania nowych tanecznych doświadczeń, poszerzenia muzycznych horyzontów a przede wszystkim by dać wam kolejną okazję do spotkania się w tak wspaniałym gronie koneserów tak wspaniałej muzyki :)

Adam Czub Instruktor z ćwierć wiekiem doświadczenia w tańcu towarzyskim. Propagator stylu „amerykańskiego” z czternastoletnim doświadczeniem z Kanady i Stanów. Jako jedyny instruktor w Polsce prowadzi warsztaty ze Swingu z Zachodniego Wybrzeża. Współpracownik Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – na Studium Instruktorów Tańca Sportowego prowadzi zajęcia z teorii tańca towarzyskiego, metodyki nauczania oraz zajęcia praktyczne. Na zawodowstwo przeszedł w wieku lat 20 w Toronto w Kanadzie gdzie otrzymał profesjonalne szlify pod czujnym okiem Ann Harding i Konstatnina Antonowa w specjalizacji International Standard. Coach i trener par turniejowych z licznymi sukcesami między innymi w Stylu Amerykańskim jak i Salsie.

Waldek Jankowski Pamiętam moje pierwsze warsztaty taneczne, podczas których w pewnym momencie podeszła do mnie pani instruktor i zaczęła ze mną tańczyć krok podstawowy do rumby. Tłumaczyła mi przy tym, jak należy „to robić”, tzn. jak należy tańczyć z partnerką, aby pomiędzy nimi zaczęła przepływać energia. Co lepsze, tańcząc z Nią poczułem tę przepływającą przez moje ciało energię.Było to dla mnie niesamowite doświadczenie, a kursanci widząc potem moje rozmarzone oczy zapytali się mnie żartobliwie: „Czy aby przypadkiem nie zakochałeś się w instruktorce tańca”? Odpowiedziałem im: „Tak, zakochałem się, ale nie w instruktorce, tylko w rumbie”.W ten oto sposób odkryłem drzemiącą we mnie przez długi czas wielką miłość do tańca. Kolejne tańce, które sprawiły, że krew krążyła mi (i nadal krąży) mocniej w żyłach to przede wszystkim tańce swingowe (Lindy Hop, Charleston, Jiiterbug, West Coast Swing), ale również tango argentyńskie i salsa. Rozpocząłem intensywnie pobierać lekcje w różnych szkołach i na różnego rodzaju kursach oraz uczestniczyć w warsztatach tanecznych w kraju i za granicą.Taniec stał się nieodłącznym elementem mojego życia, wielką pasją, a przede wszystkim czymś, co sprawia mi ogromną radość, którą chcę dzielić się z innymi.

Dorota Hejmlich Taniec zafascynował mnie wiele lat temu. Od tego czasu staram się poznawać różne jego odmiany i techniki, zarówno solowe (hip-hop, funky, jazz, salsa solo) jak i tańce w parach (taniec towarzyski, salsa, tango argentyńskie, swing). Ukończyłam studium „Formy Gimnastyczno-Taneczne i Fitness” na poznańskiej AWF. Staram się doskonalić swoje umiejętności biorąc udział w licznych kursach i warsztatach. Taniec jest moją ogromną pasją, którą bardzo chciałabym dzielić się z innymi.

Po warsztatach spotkamy się na klimatycznej, PRZEBIERANEJ imprezie, której motywem przewodnim będzie hasło: „lata 20, lata 30…”. Nad formą oraz oprawą muzyczną czuwał będzie nasz niezastąpiony DJ Tequila (www.tequila-qs.info)! Więcej szczegółowych informacji na temat samej imprezy pojawi się wkrótce w osobnym newsie na stronie głównej.

„West Coast Swing – to współczesny taniec swingowy wywodzący się z Lindy Hop. Szerzej znany stał się w latach pięćdziesiątych. Wtedy właśnie pojawiły się i rozwinęły formy wolniejsze i delikatniejsze niż klasyczny swing. Zmieniały się także trendy w muzyce. To taniec pełen ciekawych, intrygujących elementów, podkreślanych skomplikowaną pracą stóp. Jeżeli lubisz współczesną muzykę, raczej wolniejsze tempo oraz spokojniejszy taniec – West Coast Swing jest dla Ciebie!”. „Kiedy muzyka jest zbyt wolna na wszystkie tradycyjne tańce albo po prostu 'nie za bardzo pasuje’, wówczas West Coast Swing na pewno będzie najlepszym wyborem. Od wolnego Bluesa do transowego HipHopu – Swing z Zachodniego Wybrzeża pozwala tańczyć do prawie każdej muzyki. Może być energetyczny lub delikatny, pełen pasji lub zrelaksowany, zabawowy albo w pełni lubieżny.”

Aby tym, którym nie udało się dołączyć do sylwestrowego grona „Swingueros” nie było smutno, także i Was zapraszamy na spotkanie z naszą wyjątkową parą na zajęciach dla początkujących. Będą to warsztaty jednodniowe, zajęcia zaś odbywać się będę w 4 blokach półtoragodzinnych, na dwóch poziomach zaawansowania.

Grupa IPoczątkująca – Specjalnie dla osób, które chciałyby zacząć swoją przygodę ze Swingiem. Również idealna pozycja dla tych, który będą chcieli spróbować swoich tanecznych (swingowych) sił na imprezie. :)

Grupa IIŚrednio-Zaawansowana – Jako kontynuacja kursu sylwestrowego lub dla osób, które z tą techniką taneczną na bakier nie stoją. Innymi słowy pozycja dla osób uświadomionych. :)

W następujących godzinach:
GRUPA POCZĄTKUJĄCA 09.00 – 10.30

Miejsce: Universum Fitness Club, al. Wojska Polskiego 39a Szczecin

Przy wpłacie do dnia 20.01.2010: 100zł / osobę (4x 1,5 h)
Przy wpłacie do dnia 05.02.2010: 120 zł / osobę (4x 1,5 h)
W dniu warsztatów: 140 zł / osobę (4x 1,5 h)

Zapisy
Małgorzata Trzebiatowska
mt@quierosalsa.pl
+48694911006