Lindy Hop

Masz wolne środowe wieczory oraz lubisz swingową muzykę? Chcesz zawiązać nowe, wspaniałe znajomości i spędzić aktywnie czas? Nowy kurs Lindy Hop jest właśnie dla Ciebie! :)

 

Kiedy startują nowe grupy?

Grupa dla początkujących Lindy Hop 0 wystartuje w środę 27 kwietnia o godzinie 19:10, obejmuje ona dokładnie osiem spotkań w sali na Dąbrowskiego, każde po 1,5 godziny zegarowej. Całkowity koszt kursu to 120 PLN od osoby, czyli jedyne 10 PLN za godzinę zegarową zajęć!

Kurs Nieaktualny

Przykro nam, ale kurs ten nie jest już dostępny w naszym grafiku.

 

Co nas czeka?

Nowy kurs Lindy Hop 0 dla początkujących kierujemy do osób początkujących lub nietańczących. Będziemy się uczyć absolutnych podstaw, rozliczenia muzyki, podstawowych kroków oraz prostych figur. Zajęcia odbywać się będą do spokojnej muzyki, dużo wolniejszej od tej w filmikach poniżej :) Co prawda nie przewidujemy szalonych akrobacji, ale tak naprawdę wszystko tutaj zależy od Was. Docelowo nasz taniec wyglądać będzie tak… :)

 

Czym jest Lindy Hop?

Lindy Hop to taniec towarzyski, który ma swoje korzenie w jazzie, charlestonie czy stepie. Jego rozwój związany jest z popularnością bigbandowej swingowej muzyki, która przeżywała swoją największą popularność w latach dwudziestych XX wieku w Nowym Jorku. Powstawały wówczas na potęgę kluby, w których tańczono przy akompaniamencie takich sław jak: Duke Ellington, Count Basie, Ella Fitzgerald, Tommy Dorsey, Artie Shaw, Benny Goodman, Cab Calloway czy Glenn Miller. Poniżej wklejamy przykładowe utwory, które będziecie mogli usłyszeć na naszych zajęciach :)

Od lat osiemdziesiątych Lindy Hop przeżywa intensywny renesans, teraz nawet w naszej szkole :) Taniec opiera się w dużej mierze na improwizacji. Dowolność interpretacji porywającej muzyki i figur tanecznych sprawiają, że nic tak jak Lindy Hop nie wprawia w dobry nastrój i nie wywołuje takiego uśmiechu!

Jeśli więc lubisz aktywność fizyczną, chcesz poznać nowych, wspaniałych ludzi, nie są Ci obce nazwiska takie jak Ella Fitzgerald, Duke Ellington czy Glenn Miller, to kurs Lindy Hop jest właśnie dla Ciebie! :)

Kurs Nieaktualny

Przykro nam, ale kurs ten nie jest już dostępny w naszym grafiku.

Pozdrawiamy,

QS Team

Małgorzata Ligocki
tel: +48 694 911 006
email: mt@quierosalsa.pl