Małgorzata Trzebiatowska

Salsodemonica

Na początku była… Gocha. To dzięki niej mamy to całe zamieszanie. Przyciąga ludzi jak magnes. Czysta pozytywna energia uzależniająca bardziej niż wszystkie inne używki razem wzięte. Naukowcy ciągle szukają antidotum. Wie jak doprowadzić całą drużynę do siódmych potów jednym ćwiczeniem na ustawienie stopy.

Ze wszystkich stylów salsy najbardziej kocha galop po plaży.

Założycielka pierwszej w Szczecinie szkoły Salsy. Instruktor, tancerz i choreograf. Aktualnie prowadzi szkołę Quierosalsa.

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła dzięki rodzicom, którzy zaprowadzili 3 letniego dzieciaka na lekcje baletu. Umiejętności zdobyte w tamtym czasie i rozwijane przez lata zaowocowały niezwykłą dynamiką i żywiołowością ruchu, co uwidacznia się w każdej formie tańca, zaś szczególny charakter tej ekspresji dostrzec można w salsie.

Przez 14 kolejnych lat zapoznawała się z różnym technikami tanecznymi m.in. tańcem klasycznym, współczesnym, jazz oraz tańcem charakterystycznym. Po ukończeniu Ogniska Baletowego w dalszym ciągu doskonaliła umiejętności taneczne i poszerzała wiedzę z zakresu teorii, ruchu, tańca i choreografii.

Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych prowadzonych przez znakomitych pedagogów tańca, zarówno polskich jak i zagranicznych. W między czasie ukończyła Społeczne Ognisko Muzyczne w klasie fortepianu, co było doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobytej podczas edukacji tanecznej, zaś studia magisterskie w dziedzinie Wychowania Fizycznego były kolejnym ogniwem wpływającym na jej rozwój jako pedagoga i nauczyciela zajęć wychowania fizycznego; pozwoliły bowiem zapoznać się ze specyfiką zajęć ruchowych. W trakcie studiów poznała metodykę prowadzenia zajęć ruchowych, tajniki motoryki ruchu oraz zasady bezpieczeństwa pozwalające zminimalizować ryzyko kontuzji podczas zajęć.

Z Salsą po raz pierwszy spotkała się kilkanaście lat temu podczas licznych podróży za granicę, jednak pierwszy formalny kontakt z tym tańcem nastąpił prawie dziesięć lat temu na warsztatach zorganizowanych dla ścisłego grona znajomych z jedną z pierwszych instruktorek salsy w Polsce – Olą Leszczewicz. Dzięki jej namowom zdecydowała się zawodowo prowadzić zajęcia tańca w Szczecinie.

Początkowo odbywały się one tylko w gronie przyjaciół, w chwili obecnej prowadzone są jednak regularnie na wielu różnych poziomach zaawansowania, począwszy od podstawowego do zajęć przygotowujących do występu w formacji tanecznej włącznie. Jest szefem i choreografem zespołu, którego występy podziwiać można podczas licznych imprez tak w Szczecinie jak i w innych miastach Polski, a nawet za granicą.

Zajmuje się również organizowaniem warsztatów, szkoleń w zakresie różnorodnych form ruchu. Swymi doświadczeniami dzieli się na zajęciach prowadzonych dla miłośników rytmów latynoamerykańskich, którzy doskonalą swe umiejętności pod jej czujnym okiem. Uczestniczyła i uczestniczy nadal w wielu kongresach salsy w Polsce i zagranicą.

Wielokrotnie była zapraszana i prowadziła warsztaty taneczne dla różnych instytucji propagujących taniec jako formę ćwiczeń, zabawy i wypoczynku, a także ruch i różne jego oblicza. Współpracowała na stałe z SCK Kontrasty prowadząc tam lekcje tańca, a także wspólnie organizując różnego rodzaju imprezy propagujące kulturę latynoamerykańską.

Obecnie prowadzona przez nią szkoła Quierosalsa jest najdłużej działającą w Szczecinie szkołą Salsy, która na początku 2013 roku obchodziła jubileusz dziesięciu lat działalności.