Top 9 Salsowych Wydarzeń w 2017 roku

Gładko weszliśmy w 2017 rok! Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 9 najciekawszych wydarzeń tanecznych z perspektywy szczecińskich salseros. Na liście nie mogło zabraknąć festiwalu Salsa Razem i warszawskiego El Sol, na który od tego roku będziemy ponownie zbierali grupę Quiero Salsa!

 

Valentine Dance Festival

Kiedy: od 9 do 12 lutego
Gdzie: Berlin
Dojazd: 2 godziny pociągiem ze Szczecina
Tańce: zarówno Salsa jak i Sensual
Poziom: dla wszystkich!
Przykładowe ceny: Full Pass 708 PLN, Party Pass 289 PLN

Bardzo ciekawy festiwal, przede wszystkim dla miłośników salsy. Gwiazdy światowego poziomu, ciekawa oferta dla imprezowych zwierzaków: specjalny, dedykowany parkiet “social”, otwarty niemal przez cały czas trwania wydarzenia.

 

Salsa Spring Break

Kiedy: od 10 do 12 marca
Gdzie: Warszawa
Dojazd: 6 godzin pociągiem ze Szczecina
Tańce: tylko Salsa
Poziom: tylko dla zaawansowanych
Przykładowe ceny*: Full Pass 300 PLN, Party Pass 70 PLN

* ceny z zeszłego roku

Kameralne wydarzenie w stolicy naszego kraju. Zdecydowanym plusem SSB jest ograniczona liczba karnetów, w tym roku jest to tylko 150 wejściówek. Co prawda program przewiduje zdumiewająco małą liczbę regularnych warsztatów, za to istnieje również możliwość wzięcia udziału w dedykowanych bootcampach. Wydarzenie kierowane do tancerzy zaawansowanych, tańczących dobrze on2.

 

Mamboland

Kiedy: od 21 do 23 kwietnia
Gdzie: Mediolan
Dojazd: bezpośrednie i tanie loty z Berlina
Tańce: tylko Salsa
Poziom: dla tańczących od minimum 2 lat
Przykładowe ceny: Full Pass 712 PLN

Kolejne kameralne wydarzenie, którego organizatorem i pomysłodawcą jest sam Adolfo Indachochea. To, co wyróżnia Mamboland od innych festiwali tanecznych, to zupełnie inne podejście do nauki. Zamiast standardowych warsztatów, rozbitych na mikroskopijne części trwające nie więcej niż godzinę, w Mediolanie uczestnicy będą przypisani do stałych grup rozwojowych. Impreza skierowana zarówno do osób tańczących on1 jak i on2.

 

Prague Salsa Marathon

Kiedy: od 10 do 15 maja
Gdzie: Praga
Dojazd: 5 godzin jazdy samochodem ze Szczecina
Tańce: tylko Salsa
Poziom: nieistotny :)
Zeszłoroczna cena*: 440 PLN

* za pakiet od piątku do niedzieli

Nie jest to typowy festiwal salsowy. Dlaczego? Ponieważ obejmuje on tylko i wyłącznie… imprezy :) Ilość warsztatów? Zero! Pięć dni intensywnej, ciągłej imprezy salsowej z najlepszymi DJ’ami na świecie. Za konsoletą pojawi się między innymi znany już w Szczecinie znakomity DJ Piotr.

 

Salsa Razem

Kiedy: od 26 do 28 maja
Gdzie: Szczecin
Dojazd: nie trzeba nigdzie dojeżdżać! :)
Tańce: zarówno Salsa jak i Sensual
Poziom: dla wszystkich!
Przykładowe ceny: Full Pass od 179 PLN, Party Pass 29 PLN

Jedyne charytatywne wydarzenie spośród wymienionych na tej liście, organizowane między innymi przez nas :) Jedyna taka okazja do zobaczenia największych gwiazd tańca jednocześnie w Szczecinie. Ultra niskie ceny karnetów w porównaniu do innych tego typu wydarzeń, przepiękna lokalizacja festiwalu w Starej Rzeźni oraz co najważniejsze, dochód z imprezy przekazany w pełni na cele charytatywne.

 

Croatian Summer Salsa Festival

Kiedy: od 26 czewrca do 3 lipca
Gdzie: Rovinj, Chorwacja
Dojazd: 13 godzin samochodem ze Szczecina
Tańce: zarówno Salsa jak i Sensual
Poziom: dla wszystkich!
Przykładowe ceny: Full Pass 646 PLN, Party Pass 512 PLN

Świetna propozycja dla fanów letniego słońca i gorących imprez :) Dużo tańca przeplatanego relaksem w basenach. Zdecydowanym plusem tego wydarzenia jest fakt, że w ciągu jednego tygodnia salsą żyje całe Rovinj, zaś klimat tańca da się poczuć w każdym zakątku tego pięknego, chorwackiego miasta.

 

So!Salsa Summer Jam

Kiedy: od 14 do 16 lipca
Gdzie: Gdańsk
Dojazd: 5 godzin pociągiem ze Szczecina
Tańce: tylko Salsa
Poziom: dla tańczących od minimum roku
Zakres cen: wciąż nieznany :(

Kolejne genialne, kameralne wydarzenie, tym razem w Gdańsku. Warsztaty oraz jedyny na świecie bootcamp z samym Juanem Matosem, do tego cała śmietanka krajowych instruktorów, między innymi Sandra Guzek, Klaudia Kopiec oraz Fibe. Fantastyczne imprezy w pięknych, industrialnych, postoczniowych wnętrzach So!Salsa, na których zagra między innymi… Marek :)

Berlin Salsacongress

Kiedy: od 6 do 8 października
Gdzie: Berlin
Dojazd: 2 godziny pociągiem ze Szczecina
Tańce: zarówno Salsa jak i Sensual
Poziom: dla wszystkich!
Przykładowe ceny: Full Pass 623 PLN, Party Pass 400 PLN

Na koniec czas na dwa wielkie wydarzenia. Zacznijmy od festiwalu odbywającego się kolejny rok z rzędu w… berlińskim Tempodromie! Cała taneczna śmietanka, pokazy światowych gwiazd, międzynarodowa publiczność.

 

El Sol Warsaw Salsa Festival

Kiedy: od 10 do 12 listopada
Gdzie: Warszawa
Dojazd: 6 godzin pociągiem ze Szczecina
Tańce: zarówno Salsa jak i Sensual
Poziom: dla wszystkich!
Przykładowe ceny: Full Pass 450 PLN, Party Pass 270 PLN

Na koniec zdecydowanie największe wydarzenie w tej części Europy i jedno z największych wydarzeń salsowych na całym świecie. Gigantyczny festiwal oraz wszystko co, co może odbyć się w ramach tak dużych imprez: warsztaty, imprezy, bootcampy, pokazy, wykłady, wydarzenia towarzyszące.

Pojedź na WSF z Quiero Salsa!

I jak? Wybieracie się na któreś z powyższych wydarzeń? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach gdzie zobaczymy się w 2017 roku :)

To pisaliśmy my

Gan Gan y Gan Gon
czyli Agnieszka Soboń
i Marek Streich

Kochani, artykuł pisaliśmy w grudniu 2016 roku i wszystkie dane, w szczególności dotyczące cen, były aktualne właśnie wtedy. Cóż więc, nie mamy specjalnie wpływu na dalsze aktualizacje danych, ale jeśli coś będziemy wiedzieć, to postaramy się wszystko zaaktualizować.