Małgorzata Kosewska

Małgorzata Kosewska

Królowa parkietu

Powiedzieć, że jest królową parkietu to nic nie powiedzieć. Przepiękna, zmysłowa, kwintesencja kobiecości! Gdy zaczyna tańczyć, wzroku nie można od niej oderwać. Jak sama mówi, salsa to jej największa i na dodatek odwzajemniona miłość. Dusza z niej romantyczna, wrażliwa i towarzyska. Mamy to szczęście, że jest z nami nieustająco od 2005 roku.

Małgorzata Gola

Małgorzata Gola

Tancerka Roześmiana

Najbardziej roześmiana z całej kadry instruktorskiej Quiero Salsa. Czuje muzykę jak mało kto, specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów śmiechoterapii, co systematycznie wykorzystuje na naszych zajęciach. Ukończyła sto razy wszystkie poziomy zaawansowania w QS, zarówno jako partnerka jak i partner. Jest królową Bachaty, zarówno tej spokojniejszej jak i tej mocno sensualnej.

Skromnisia i śmieszka, ale jak weźmie cię w obroty pokazując kroki partnera, demonstruje swoją wielką moc. Dba o stan psychiczny naszych uczniów przyzwyczajonych do zajęć z Szatanem W Lokach i Łysem Tyranem.

Przyszła Pani Psycholog, razem z naszym nadwornym logopedą wyprowadza nas na ludzi. Udziela się intensywnie w Fundacji „Dr Clown”, gdzie regularnie niesie radość i uśmiech dzieciom przebywającym w szpitalach oraz placówkach specjalnych.

Marek Streich

Marek Streich

Marek Streich

Tancerz małolat (ta, jasne)

Kiedyś, tancerz małolat, obecnie tancerz łysy. Zespołowy śmieszek oraz terrorysta. Latynoskie serce w słowiańskim ciele z umiłowaniem do islandzkiego klimatu. Potrafi w jednym tańcu (!) być partnerem, partnerką, tańczyć na 1, na 2, zająć się swoją partnerką, podpowiadać zespołowi kolejne figury oraz wyśledzić błąd w układzie u pary z drugiego końca sali.

To on został przez Gochę namaszczony do prowadzenia formacji pokazowej. Potrafi ogarnąć każdy chaos. Co prawda lubi pisać, ale ma taki styl, że zastanawiamy się kiedy kupi sobie pejcz. Łasuch na słodkie.

Gosia Ligocki

Małgorzata Trzebiatowska

Małgorzata Trzebiatowska

Salsodemonica

Na początku była… Gocha. To dzięki niej mamy to całe zamieszanie. Przyciąga ludzi jak magnes. Czysta pozytywna energia uzależniająca bardziej niż wszystkie inne używki razem wzięte. Naukowcy ciągle szukają antidotum. Wie jak doprowadzić całą drużynę do siódmych potów jednym ćwiczeniem na ustawienie stopy.

Ze wszystkich stylów salsy najbardziej kocha galop po plaży.

Założycielka pierwszej w Szczecinie szkoły Salsy. Instruktor, tancerz i choreograf. Aktualnie prowadzi szkołę Quierosalsa.

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła dzięki rodzicom, którzy zaprowadzili 3 letniego dzieciaka na lekcje baletu. Umiejętności zdobyte w tamtym czasie i rozwijane przez lata zaowocowały niezwykłą dynamiką i żywiołowością ruchu, co uwidacznia się w każdej formie tańca, zaś szczególny charakter tej ekspresji dostrzec można w salsie.

Przez 14 kolejnych lat zapoznawała się z różnym technikami tanecznymi m.in. tańcem klasycznym, współczesnym, jazz oraz tańcem charakterystycznym. Po ukończeniu Ogniska Baletowego w dalszym ciągu doskonaliła umiejętności taneczne i poszerzała wiedzę z zakresu teorii, ruchu, tańca i choreografii.

Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych prowadzonych przez znakomitych pedagogów tańca, zarówno polskich jak i zagranicznych. W między czasie ukończyła Społeczne Ognisko Muzyczne w klasie fortepianu, co było doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobytej podczas edukacji tanecznej, zaś studia magisterskie w dziedzinie Wychowania Fizycznego były kolejnym ogniwem wpływającym na jej rozwój jako pedagoga i nauczyciela zajęć wychowania fizycznego; pozwoliły bowiem zapoznać się ze specyfiką zajęć ruchowych. W trakcie studiów poznała metodykę prowadzenia zajęć ruchowych, tajniki motoryki ruchu oraz zasady bezpieczeństwa pozwalające zminimalizować ryzyko kontuzji podczas zajęć.

Z Salsą po raz pierwszy spotkała się kilkanaście lat temu podczas licznych podróży za granicę, jednak pierwszy formalny kontakt z tym tańcem nastąpił prawie dziesięć lat temu na warsztatach zorganizowanych dla ścisłego grona znajomych z jedną z pierwszych instruktorek salsy w Polsce – Olą Leszczewicz. Dzięki jej namowom zdecydowała się zawodowo prowadzić zajęcia tańca w Szczecinie.

Początkowo odbywały się one tylko w gronie przyjaciół, w chwili obecnej prowadzone są jednak regularnie na wielu różnych poziomach zaawansowania, począwszy od podstawowego do zajęć przygotowujących do występu w formacji tanecznej włącznie. Jest szefem i choreografem zespołu, którego występy podziwiać można podczas licznych imprez tak w Szczecinie jak i w innych miastach Polski, a nawet za granicą.

Zajmuje się również organizowaniem warsztatów, szkoleń w zakresie różnorodnych form ruchu. Swymi doświadczeniami dzieli się na zajęciach prowadzonych dla miłośników rytmów latynoamerykańskich, którzy doskonalą swe umiejętności pod jej czujnym okiem. Uczestniczyła i uczestniczy nadal w wielu kongresach salsy w Polsce i zagranicą.

Wielokrotnie była zapraszana i prowadziła warsztaty taneczne dla różnych instytucji propagujących taniec jako formę ćwiczeń, zabawy i wypoczynku, a także ruch i różne jego oblicza. Współpracowała na stałe z SCK Kontrasty prowadząc tam lekcje tańca, a także wspólnie organizując różnego rodzaju imprezy propagujące kulturę latynoamerykańską.

Obecnie prowadzona przez nią szkoła Quierosalsa jest najdłużej działającą w Szczecinie szkołą Salsy, która na początku 2013 roku obchodziła jubileusz dziesięciu lat działalności.